Az AstraZeneca 2002-ben részvényenként 1,84 dollár nyereséget produkált, ami 7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, s csak a legoptimistább elemzők várakozását igazolta - jelentette a Reuters. Az adózás előtti profit 3 százalékkal 4,39 milliárd dollárra hízott, a bevétel 9 százalékkal 17,84 milliárdra emelkedett.
Az idei évre ugyanakkor eredménycsökkenést vár a cég, vagyis 1,50-1,65 dollárra számít, alapvetően a fekélyek kezelésére szolgáló Prilosec generikus változatai által támasztott verseny miatt.
