BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esnek a bankpapírok az Abbey miatt

A vezető nyugat-európai tőzsdéken lejtmenetbe váltottak a bankpapírok azt követően, hogy a hatodik legnagyobb brit bank, az Abbey National profitriadót fújt, ráadáasul közölte, hogy csökkenti az osztalékot, miközben negyedmilliárd fontot pumpál skót életbiztosítási cégébe.

2002. november 27. szerda, 10:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Abbey National Plc második félévi nyeresége várhatóan elmarad az első hat hónapétól – derül ki a bank menedzsmentváltása óta kiadott első pénzügyi jelentéséből. A hatodik legnagyobb brit bank helyzete a júniusi profit warning óta tovább romlott a rossz hitelek növekvő aránya és az ellenséges felvásárlási kísérletek miatt.
A jelentés hatására a londoni tőzsdén az Abbey papírjai több mint 3 százalékot estek, míg 2002 eleje óta a részvény már 40 százalékot vesztett értékéből. A bank átszervezésének részeként leépítések várhatóak és az osztalék mértékét is csökkentik.
Mindeközben az Abbey pénzügyi vezetője bejelentette, hogy újabb 250 millió fontot fektetnek skóciai életbiztosítási cégükbe. A kedvezőtlen részvénypiaci folyamatok következtében elkerülhetetlen újabb gyorssegélyt megelőzően már 325 millió fontot pumpáltak az első félévben a skóciai életbiztosítási üzletágba.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet