BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghiúsulhat a Cesky Telecom eladása

2002. november 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kútba eshet a Cesky Telecom AS cseh távközlési vállalat hosszú ideje húzódó privatizálása, mert az ajánlattevők elfogadhatatlan igényekkel álltak elő - tudta meg a prágai kormányhoz közel álló forrásból a Reuters. A mintegy 1,8 milliárd euró értékű értékesítés idén a legnagyobb tranzakció lenne a közép-kelet-európai távközlési szektorban. A cseh állam 51 százalékos pakettet tart a kezében, de a kormány és az együttesen további 33,5 százalékkal rendelkező holland KPN és svájci Swisscom közötti megegyezés értelmében az utóbbiak is a kormány által kiválasztott konzorciumnak adnák el pakettjeiket.
A kormány jelenleg a Deutsche Bank és a TDC dán távközlési vállalat által alkotott konzorciummal folytat kizárólagos tárgyalásokat, de a vevőjelölt 10 százalékos árengedményre tart igényt arra az esetre, ha kellemetlen meglepetések érnék a Cesky könyveinek vizsgálata során. A két cég ezenkívül garanciákat kér arra, hogy a cseh távközlési felügyelet és a versenyhatóság jövőbeli döntései nem sértik érdekeiket. A privatizáció ugyanis dominóeffektust indíthat el a cseh távközlési szektorban, mert a versenyhatóság arra kényszerítheti a vevőket, hogy csökkentsék részesedésüket három másik távközlési cégben, köztük a Deutsche Telekom többségi tulajdonában lévő Radiomobil mobilszolgáltatóban. A hírügynökség forrása szerint a kormány e hétre halasztotta a döntést és nyomást kíván gyakorolni a vevőkre, hogy álljanak el az általuk támasztott két feltételtől. A kormánynak az augusztusi árvízkatasztrófa miatt különösen nagy szüksége lenne a privatizációból befolyó összegre, de ezek után kétséges, hogy a többszöri módosítás után november 30-ra kitűzött határidőre tető alá hozható-e az ügylet.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet