BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord félévet zárt a Merloni

Forgalmát 23, bruttó üzemi árrését 39, üzemi eredményét 54, adózás előtti nyereségét pedig 91 százalékkal növelte idén az első félévben az előző év azonos időszakához képest a milánói Merloni Elettrodomestici, ami azt jelenti, hogy a cég továbbra is fenntartja növekedési ütemét, annak ellenére, hogy számos gyártót hátrányosan érint a fehéráruk (háztartási gépek) iránti kereslet 0,4 százalékos visszaesése Európában. A cég igazgatótanácsa mai milánói ülésén jóváhagyta a második negyedéves eredményeket.

2002. július 29. hétfő, 11:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég forgalma idén az első félévben 1,108 millió euróra emelkedett a tavalyi első félévi 903 millió euróról. A vállalat forgalma minden piacon növekszik, egyrészt az eladott áruk darabszámában bekövetkezett emelkedés, másrészt az eladott terméktípusok (Indesit és Ariston márkák) megoszlásának kedvező változása miatt. A bruttó üzemi árrés elérte a 127 millió eurót, szemben a múlt év első hathavi 91 millióval. Ez a forgalom 11,4 százalékát jelenti, míg 2001 első felében az arány 10,1 százalék volt. Az üzemi eredmény 73 millió euróra nőtt a tavalyi 48 millióról, az adózás előtti nyereség pedig a tavalyi 34 millióról 65 millió euróra nőtt.

Az évente 11 millió háztartási készüléket értékesítő Merloni Elettrodomestici két legfontosabb márkája az Ariston és az Indesit. A milánói tőzsdén jegyzett cég 16 gyárral rendelkezik Olaszországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Portugáliában, Lengyelországban, Törökországban és Oroszországban.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet