A Közép-európai Szabadkereskedelmi Megállapodás (CEFTA) miniszteri tanácsa szerdán Pozsonyban tartotta újabb ülését.
Az utóbbi években két fő nézet alakult ki, amely továbbra sem változott. Csehország, Szlovákia, Bulgária és Magyarország a pótvámok és importpótlékok két éves alkalmazás utáni megszüntetését pártolja, ezzel szemben Lengyelország, Szlovénia és Románia továbbra is meghagyná ezeket az intézkedéseket, saját piaca védelme érdekében.
