BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bagdad nem csökkentetné az olajkitermelést

Iraki hírügynökségi értesülések szerint a helyi kormány olyan kéréssel fordul majd az OPEC tagországokhoz, hogy azok szerdai bécsi miniszteri értekezletén ne változtassanak a jelenlegi olajtermelési szinten. A javaslat szerint szeptemberig kellene fenntartani a mostani termelést. A kőolaj határidős ára pénteken csökkent az OPEC-tagVenezuelának arra a bejelentésre, hogy a büdzsé hiányának mérséklése céljából növeli a termelését az év végéig. Az iraki olajexport mindazonáltal ENSZ ellenőrzés alatt áll és az OPEC termeléspolitikájának kialakításakor azt nem veszik figyelembe.

2002. június 24. hétfő, 08:33

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet