BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas veszteség a France Telecomnál

A France Telecom SA jelentős tavalyi veszteségekről számolt be, Csakúgy, mint lányvállalata az Orange, a FT is vállalati részesedései után leírt veszteségein vérzett el.

2002. március 21. csütörtök, 09:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A France Telecom SA tavaly 8,3 milliárd eurós veszteséget halmozott fel, szemben z egy évvel korábbi 3,6 milliárd eurós pozitív eredménnyel - adta hírül a társaság. A német MobilCom és az angol NTL kábeltelevíziós társaság után leírt veszteség 10,2 milliárd euró volt. Hogy elkerüljék a Deutsche Telekom sorsát, a hitelminősítés romlását, a France Telecom sietett bejelenteni, hogy bár az elmúlt évek nagybevásárlásai hatalmas adóssághegyet raktak a cég nyakába, ám ezt az elmúlt fél évben sikerült 5 milliárd euróval 60 milliárdra csökkenteni.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet