A második félévben az amerikai piacra lép kábel nélküli internet szolgáltatásával a DoCoMo. A Japánban már 31 millió előfizető által használt szolgáltatást az USA-ban az AT&T Wireless kínálja majd, amelyben a DoCoMo-nak 15 százalékos részesedése van.
Ágazati szakértők szerint, az AT nagyot kaszál, ha az amerikaiaknak bejön az i-mode. Ebben esetben az AT&T Wireless valószínűleg felvásárlásokkal próbálja majd megerősíteni pozícióját az amerikai piacon, és nem lesz gondja az akvizíciók finanszírozásával.
Ugyanakkor, ha Amerika nem bukik a japánok szeretett kütyüjére, akkor az nemcsak az AT&T-t és a DoCoMo-t tépázhatja meg, hanem visszavetheti az egész amerikai mobil internet piac fejlődését is. Az USA-ban nem nagy divat az sms és a mobil email, havonta 350 millió ilyen üzenettel messze le vannak maradva az európai havi 30 milliárd levéltől.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy az újdonságokra fogékony amerikaiak ne kajálnák meg a lehetőséget, hogy mobilról zenei fájlokat, képeket továbbítsanak, vagy Weboldalakat töltsenek le.
