BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növeli Nissan-részesedését a Renault

A Renault SA mintegy 1.6 milliárd dollárért, a korábbi 36,8 százalékról 44,4 százalékra növelte a Nissan autógyárban lévő részesedését. A Renault a most tulajdonába kerülő részvényekért – az 1999-ben kötött egyezség feltételeinek megfelelően – egyenként 400 jent fizet.

2002. február 28. csütörtök, 10:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán autógyár várhatóan idén is rekordprofitra számíthat a Renault-tól érkezett, a Nissan átalakítását irányító Carlos Ghosn elnöklete alatt. A Renault mostani lépésére egy esztendővel korábban kerül sor, mint azt eredetileg tervezték, ami annak az október 30-án kötött megállapodásnak az eredménye, melynek alapján a Nissan még az idén 15 százalékot vásárol meg a Renault részvényeiből.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet