BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínaiak a WTC romjain

Kína legnagyobb acélipari vállalata, a sanghaji Baosteel Group 50 ezer tonna fémhulladékot vásárolt meg a New York-i Világkereskedelmi Központ (WTC) két ikertornyának roncsaiból. Ennek nagy részét beolvasztják és acéltömbökké dolgozzák fel. A hulladékacél pénteken érkezik hajóval New Yorkból Sanghajba - idézte a sanghaji lapok értesülését az MTI.

2002. január 24. csütörtök, 12:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Baosteel szóvivője cáfolta a Shanghai Daily című lap azon állítását, miszerint a fémhulladék egy részéből a szeptember 11-i terrortámadásban összeomlott Világkereskedelmi Központra emlékeztető ajándéktárgyakat készítenek. A Baosteel nem az egyetlen olyan kínai vállalat, amely meglátta az üzletet a WTC romjaiban, ugyanis hírügynökségi jelentések szerint más kínai cégek is vásároltak használható roncsokat a WTC romjaiból.

Kolozsi Pál
Kolozsi Pál

Ez is érdekelhet