Először nem jött össze a World Trade Center elpusztítása
Az 1993-as sikertelen merénylet 30. évfordulójára emlékeztek New Yorkban.
Újra működik a New York-i Világkereskedelmi Központ
Több mint 13 évvel az eredeti tornyainak 2001. szeptember 11-én történt lerombolása után hétfőn újranyitott a New York-i Világkereskedelmi Központ.
Erősebb lesz a világkapitalizmus jelképe, mint valaha
Újra a Világkereskedelmi Központ felhőkarcolója határozza meg Manhattan látképét 11 évvel a két korábbi torony elleni terrortámadás után. Az új épületegyüttes felépítése azonban még messze nem fejeződött be.
Így olvad az amerikaiak vagyona már tíz éve
Az internetlufi kipukkadását követően a szeptember 11-i merényletek adták meg a kegyelemdöfést az amerikai részvénypiacnak. Ezzel az amerikai tőzsde évtizedes diadalmenete szakadt meg, a dollár mélyrepülését egy sehova sem tartó részvénypiac kísérte.
Mennyibe került a világnak 9/11?
Közeledik a New York-i és washingtoni 2001-es terrortámadások tizedik évfordulója, de még mindig nem tudni, mibe is került mindez pontosan a világnak.
Kínaiak a WTC romjain
Kína legnagyobb acélipari vállalata, a sanghaji Baosteel Group 50 ezer tonna fémhulladékot vásárolt meg a New York-i Világkereskedelmi Központ (WTC) két ikertornyának roncsaiból. Ennek nagy részét beolvasztják és acéltömbökké dolgozzák fel. A hulladékacél pénteken érkezik hajóval New Yorkból Sanghajba - idézte a sanghaji lapok értesülését az MTI.