BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizetésképtelen az Elektrim?

Az Elektrim kötvénytulajdonosai követelik, hogy a lengyel telefontársaság és áramszolgáltató azonnal vásároljon vissza 438,6 millió euró névértékű kötvényt. A vállalat közleménye szerint a 49,4 millió eurós kamatot is beleértve összesen 488 millió eurót kell kifizetniük hétfőig, miután a kötvénytulajdonosok éltek azon jogukkal, aminek alapján két év eltelte után kérhetik a papírok visszavásárlását.

2001. december 11. kedd, 12:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elektrim azt tervezi, hogy a megegyezés reményében tárgyal a kötvénytulajdonosokkal, mert bár határozott szándéka a visszafizetés, „a forrás előteremtéséhez idő kell”. A részvény árfolyama 23 százalékal, 9,3 zlotyra zuhant a varsói tőzsdén, ami egyelőre megállni nem látszó mélyrepülést jelent, tekintettel arra, hogy tegnap már 20 százalékot veszített értékéből a papír. Az amerikai Moody's hitelminősítő a múlt pénteken B3-ra, a befektetési szint alatt öt osztályzatal lejjebb lévő szintre rontotta a vállalat hosszú lejáratú adósságainak besorolását. Az S&P pedig már egy nappal korábban két fokozattal, B-re minősítette vissza a céget.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet