BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Londonban is emelkedett az olajár

A londoni nemzetközi kőolajtőzsdén (IPE) is erősödött az olaj ára, a Brent nyersolaj januári terminre szóló elszámolóára 19,80 dollárra kúszott fel, ami csupán 9 centes drágulás a hétfői záráshoz képest.

2001. december 4. kedd, 10:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többen egyébként a NYMEX távol-keleti kereskedési rendszerében lezajlott, jelentősnek mondható drágulás után hasonló mértékű áremelkedésre számítottak, ám megfigyelők szerint az európai piacokon még mindig komoly tényezőnek számít Oroszország makacskodása a kitermelés csökkentésével kapcsolatban. Az oroszok ugyanis csak december 10-re ígértek az önkorlátozás mértékétről szóló újabb híreket, amiről az OPEC-nek aligha lehetnek jó emlékei. Legutóbb is hasonló volt mutatott hozzáállás, ám a napi 30 ezer hordós csökkentést végül is csak 20 ezerrel fejelték meg, amit igencsak kemény betartásnak is lehet értékelni, s vélhetően ennek árnyéka vetül most a londoni piacra.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet