Az Agrofert vezérigazgatója, Andrej Babis az újságnak azt mondta, hogy tárgyalni fog a Rotch Energyvel annak ellenére, hogy a múlt héten ajánlatot kapott: társuljon az OMV-vel és a Mollal. Még nyitott kérdés, hogy az Agrofert melyik konzorciumhoz fog csatlakozni - mondta az újságnak Babis. Az amerikai Conoco Inc., a holland Royal Dutch/Shell Group és az olasz Agip SpA szintén érdeklődik a cseh finomító és petrolkémiai konglomerátum állami részesedése iránt.
A cseh kormány abban bízik, hogy az eladás 16 milliárd korona bevételt hoz. Az eddigi közlések szerint a kormány december 17-én választja ki a vevőt. Az Unipetrol 62,99 százalékát a cseh vagyonkezelő alap privatizálja; a folyamat augusztusban indult el hivatalosan. Az Unipetrol holdingban több vegyipari, műanyag- és műtrágyaipari, illetve olajfinomító és benzinkúthálózat-érdekeltség működik.
