Az új lengyel kormány jelentős adósság-elengedést tervez a bányaiparnak. Az ágazat állami cégekkel és szervezetekkel szembeni adósságából 8 milliárd zlotyt (1,95 milliárd dollár) tervez leírni a kormány - közölte Jacek Piechota lengyel gazdasági miniszter az MTI szerint. A csaknem egy hónapja felállt kabinet tagja szerint a bányaipar teljes adóssága 20 milliárd zloty. Piechota arról nem szólt, hogy mikor kerül sor az adósságleírásra és hogy ezt miként finanszírozza a kormány.
2001. november 25. vasárnap, 18:01
