BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az EU-n kívüli olasz kereskedelmi szufficit

Olaszország a nem EU-tagországokkal folytatott kereskedelmében októberben az egy évvel korábbihoz képest növelte többletét. a növekedést az Ázsiába, illetve Oroszországba irányuló kivitel bővülése vezette.

2001. november 22. csütörtök, 09:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzeti statisztikai hivatal, az ISTAT szerint a tizedik hónapban a nem EU-tagokkal 3,949 trillió líra(1,79 milliárd dollár), ami 386 milliárddal több, mint egy évvel korábban. a kivitel 4,6 százalékkal nőtt, az behozatal viszont 12,1 százalékkal esett. a legnagyobb exportbővülést az orosz, a kínai és a japán piacokon jegyeztek fel, mialatt az USA-b irányulókivitel 6,6 százalékkal esett.
Az importban esett az olajszármazékok behozatala - a nyersolaj árának esése miatt -, nőtt viszont bőr- és textiltermékek, valamint az élelmiszer importja.
A szeptemberi teljes olasz kereskedelmi hiány 932 milliárd lírát tett ki, szemben atavaly szeptemberi 2,0292 trillióval.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet