Az RWE AG német közüzemi szolgáltató a szeptember végéig tartó első üzleti negyedévét a tavalyit jelentősen meghaladó mutatókkal zárta: árbevétele 13,78 milliárd euróról 16,82 milliárdra emelkedett, üzemi nyeresége 605-ről 903 millióra, nettó eredménye pedig 250 millióról 304 millió euróra ment fel. A folyó negyedévben a cég 10 százalékos forgalombővülésre számít, és csonka pénzügyi éve egészében (amely júliustól december végéig tart, mert az RWE január elsejével üzleti évét a naptárihoz igazítja) üzemi nyeresége 15-20 százalékos, 1,67 milliárd euró fölé emelkedését várja.
2001. november 22. csütörtök, 09:34
