BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kvaerner nagyobb tőkecsomagot akar

Az angol-norvég Kvaerner ASA építőipari és energetikai csoport szerint talpra állásához az eddig számoltnál nagyobb tőkeinjekcióra lenne szükség - rendkívül rövid határidőre, a forrásnak november 30-ig be kellene folynia.

2001. november 22. csütörtök, 11:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság ennek érdekében arról tárgyal 22 százalékos főtulajdonosával, az orosz Jukosszal, hogy még a hitelek - amelyek iránt egyébként már folyamodott bankokhoz - befolyása előtt bocsássa rendelkezésére a számításai szerint minimálisan szükséges 250 millió norvég korona többletforrást az akut likviditási nehézségek elhárítása érdekében.
A Kvaerner fő hitelezői a DnB Holding AS, a legnagyobb norvég bank, valamint a Nordea AB, a legnagyobb skandináv bankcsopor. A megroggyant vállalatcsoport a Jukosz segítségével megpróbálja kihúzni november 29-ig, amikor a tuljadonosok és a hitelezők rendkívüli megbeszélésen tárgyalnak egy 3 milliárdos csomag felszabadításáról.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet