BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A képviselőház elfogadta az amerikai gazdasági ösztönző csomagot

A washingtoni képviselőház szerdán hallatlanul szoros kimenetelű szavazással - 216-214 arányban - elfogadta azt a republikánus gazdaságösztönző törvényjavaslat csomagot. A pakk alapján a következő évben nem kevesebb, mint száz milliárd dollár támogatást pumpálnának a szövetségi költségvetés forrásaiból a gyengélkedő amerikai gazdaságba, főként adójóváírások formájában.

2001. október 25. csütörtök, 08:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fehér Ház gazdaságpolitikai főilletékesei csak a minap ismerték el, amit a független szakértők már hónapok óta jósolgattak, vagyis azt, hogy az amerikai gazdaság immár recesszióba süllyedt - jelentette az MTI. Számos elemző ugyanakkor úgy véli - kikapcsolva persze a terrorizmusellenes küzdelem rövid távon teljességgel megjósolhatatlan irányú várható hatásait -, hogy a jövő év első felében újra megindul majd a növekedés.
A szoros szavazási eredménnyel elfogadott képviselőházi javaslat ügyében még sok egyeztetés várható, amíg mindkét törvényhozási ház, valamint George Bush elnök számára is elfogadható szöveg születik. Bush környezetében azt híresztelik, hogy az elnök 75 milliárdosra szeretné letornázni a 100 milliárdos csomagot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet