A Közép-európai Szabadkereskedelmi Társulás (CEFTA) október 10-11-én, Bukarestben tartott vegyesbizottsági ülésén a felek írásba foglalták, hogy a továbbiakban bilaterális alapon lehet intézni az agrárkereskedelmi megállapodásokat - mondta el az ülésen magyarország képviseletében Balás Péter, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára, aki szerint ezzel a döntéssel korszakhatárhoz érkezett a CEFTA. Ezidáig a megállapodásokat konszenzuális alapon kezelték a Társuláson belül, azaz minden tagország gyakorlatilag vétójoggal rendelkezett.
2001. október 12. péntek, 13:16
