Németország külkereskedelmi forgalmának egyenlege augusztusban az előzetesen vártnál nagyobb, 16,1 milliárd márkás többletet mutatott - közölte a szövetségi statisztikai hivatal. A folyómérleg többlete 6,5 milliárd márkát tett ki, szemben a tavalyi 5,5 milliárddal. Júliusban 17,1 milliárd márka volt a külkereskedelmi többlet, a folyómérlegben ugyanakkor 5,9 milliárdos hiány mutatkozott. A kivitel összértéke augusztusban az előző havi 108,2 milliárdról 101,3 milliárd márkára, az import 91,1 milliárdról 85,1 milliárd márkára apadt. Az idei év első nyolc hónapjában a kumulált export éves összevetésben 11,2 százalékkal, 835,9 milliárd márkára, a kumulált import pedig 8,0 százalékkal, 725,4 milliárd márkára nőtt. Elemzők szerint a német külkereskedelmi mérleg a következő néhány hónapban - főként az amerikai és a japán gazdaság erőteljesebb lefékeződése következtében - várhatóan negatív lesz.
