Abdul Hai Mutmaen tálib szóvivő a pakisztáni székhelyű Afgán Iszlám Sajtóügynökségnek (AIP) nyilatkozva elismerte, hogy a szélsőséges iszlám mozgalom szellemi központjának tartott város éjszakai bombázása után amerikai gépek támadták reggel - tudta meg az MTI. Ezen a reggelen három amerikai repülőgép Kandahár megtámadásával próbálkozott, de légvédelmi tüzérségünk megfutamította az ellenséget - mondta Mutmaen. A szóvivő szerint a tálibok nem készülnek megadásra, folytatják a védekezést.
A Kabul elleni hajnali támadásban az amerikai rakéták egy ENSZ-finanszírozású afgán aknamentesítő központot találtak el, ahol négy ember meghalt és egy megsebesült - írta az Index. Az áldozatok a négyemeletes épület harmadik emeletén aludtak, két holttest állítólag látható is a romok között. A korábbi hírek arról szóltak, hogy egy azonosítatlan sugárhajtású repülőgép hasított át Kabul egén, és ledobott egy bombát a várostól északra, a repülőtér közelében. A CNN amerikai hírtelevízió több erős robbanásról számolt be.
Az Egyesült Államok egyelőre nem erősítette meg, hogy a Kandahár elleni reggeli támadást a koalíciós erők hajtották végre, de az AP amerikai hírügynökség szerint minden jel erre vall. Az ellenzéki Északi Szövetségnek a közelben nincs felszállóhelye, ráadásul légiereje meglehetősen korlátozott kapacitású. Amerikai katonai illetékesek korábban már jelezték, hogy a terrorista kiképző központok és a tálib katonai létesítmények elleni támadások nem csak éjszakai akciókra korlátozódnak majd.
Hétfő éjjel az amerikai és brit gépek két ízben mértek csapásokat afgán városok körzetére, köztük Kabuléra, Dzsalálábádéra, Mazari-Sariféra és Herátéra. Egy tálib szóvivő kedd hajnalban azt is közölte, hogy a fő célpontnak tekintett Oszama bin Laden terroristavezér, illetve a tálibok vallási-szellemi vezetője, Mohammed Omar molla továbbra is sértetlen.
