BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges az Elcoteq - további leépítések

A távközlési eszközöket gyártó finn Elcoteq Network 13 millió euró veszteséggel zárta második negyedévét - szemben az egy évvel korábbi 8,9 millió euró profittal - , 11 százalékkal 441 millió euróra visszaeső árbevétel mellett. A Magyarországon két pécsi gyártóbázist működtető cég azt is közölte, hogy a harmadik negyedévre további romlást vár és az év egészében is veszteséges lesz. A termelésüket kihelyező telefongyártók beszállítójaként ismert Elcoteq további 1500 fővel csökkenti létszámát az idén már levezényelt 1500-as létszámleépítésen felül.

2001. augusztus 3. péntek, 10:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság korábbi információi szerint az Elcoteq Magyarország Kft. a közelmúltban jelentős megrendelésekhez jutott, Ezekkel hosszú távon is kitölthető a pécsi gyárak kapacitása, amelyeknek a bővítése összefüggésben van a pogányi repülőtér fejlesztésével. A NAPI Gazdaság információi szerint az Elcoteq és az Ericsson megállapodott, hogy a mobiltelefon-gyártás helyett a jövőben elsősorban a nagyobb piaci stabilitást mutató mobiltelefon-rendszerek és -hálózatok készítésében működnek együtt. A Finnországon és Magyarországon kívül Kínában, Észtországban és Mexikóban is gyárat működtető multinacionális jövőre halasztotta el új lengyelországi üzemének megnyitását.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet