BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varsó növeli a költségvetési hiányt

A lengyel kormány csütörtökre virradóra elfogadta a pénzügyminiszter javaslatát a költségvetési hiány 8,6 milliárd zlotys növelésére, de nem döntött arról, hogy mekkora mértékben csökkenti a kiadásokat - jelentette az MTI. A kiadott közleményben csak azt áll, hogy a kiadásokat „a szükségleteknek megfelelően” mérsékelik.

2001. július 12. csütörtök, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei költségvetés 161,1 milliárd zloty bevételt irányzott elő, de ez a pénzügyminisztérium becslései szerint 17,24 milliárd zlotyval kisebb lesz a GDP növekedésének lassulása miatt. A pénzügyminiszter azt javasolta, hogy a 181,6 milliárd zlotyra tervezett kiadásokat 7,5 milliárddalcsökkentsék.
A kormány elismerte, hogy a bevételkiesés meghaladhatja a 8,6 milliárd zlotyt, de a 17 milliárdos becslést a legborúlátóbb prognózisnak tekinti. Mivel a bevételcsökkenést nem lehet pontosan felbecsülni, a költségvetés módosítása viszont halaszthatatlan, a kormány úgy döntött, hogy a kiadásokat folyamatosan, a szükséges mértékben csökkenti - áll a közleményben. A költségvetés módosítására vonatkozó javaslat várhatóan még ezen a héten a szejm elé kerül.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet