Az idei költségvetés 161,1 milliárd zloty bevételt irányzott elő, de ez a pénzügyminisztérium becslései szerint 17,24 milliárd zlotyval kisebb lesz a GDP növekedésének lassulása miatt. A pénzügyminiszter azt javasolta, hogy a 181,6 milliárd zlotyra tervezett kiadásokat 7,5 milliárddalcsökkentsék.
A kormány elismerte, hogy a bevételkiesés meghaladhatja a 8,6 milliárd zlotyt, de a 17 milliárdos becslést a legborúlátóbb prognózisnak tekinti. Mivel a bevételcsökkenést nem lehet pontosan felbecsülni, a költségvetés módosítása viszont halaszthatatlan, a kormány úgy döntött, hogy a kiadásokat folyamatosan, a szükséges mértékben csökkenti - áll a közleményben. A költségvetés módosítására vonatkozó javaslat várhatóan még ezen a héten a szejm elé kerül.
