BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A második félévben 10-15 ezerrel nő a foglalkoztatottak száma

A gazdasági tárca legfrissebb rövid távú munkaerőpiaci prognózisa szerint idén a második félévben 10-15 ezerrel nő a foglalkoztatottak száma az első félévi 32 500 fős emelkedés után.

2001. június 20. szerda, 11:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A prognózis lapját képező tesztet márciusban - tehát még a sávszélasítés előtt - 4600 gazdálkodó szervezet megkérdezésével végezték el. E cégek foglalkoztatják az összes alkalmazott 26 százalékát. A cégvezetők 68,7 százaléka szerint a gazdaság helyzete közepes, ugyanakkor az egy évvel korábbi 28-ról 26 százalékra csökkent azok aránya, akik rossznak találják a gazdaság állapotát. A megkérdezett vállalkozások között 5 százalékponttal nőtt azok száma, amelyek kapacitásuk 80 és 100 százalék közötti kihasználtságával működnek. A kisebb kihasználtsággal működők többsége a belföldi kereslet hiányát jelölték meg az alacsonyabb kihasználtság fő okaként.
Az első félévben a megkérdezett cégek 25 százaléka eszközölt valamilyen beruházást, a második félvben 28 százalékuk tervezi. A feldolgozóipari és a kereskedelmi cégek között várják a legtöbben a rendelésállomány növekedését, a második félévben az emelkedést várók aránya e két ágazatban több mint 50 százalékos.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet