BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Lengyel Nemzeti Bank kampányol az euróért

A Lengyel Nemzeti Bank elnöke, Leszek Balcerowicz bejelentette, hogy a jegybank megindítja információs kampányát az Európai Pénzügyi Unió (EMU) 12 országának az euróra mint közös fizetőeszközre történő átállásával kapcsolatos előkészületekről - adta hírül az MTI. A kampány augusztus végéig tart, majd ezt követően megkezdik a saját munkatársak felkészítését és a kereskedelmi bankok személyzetének átképzését.

2001. május 23. szerda, 18:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felmérések szerint a lengyelek több mint 90 százaléka nem tudja, hogy jövő év január elsejétől az EMU 12 országának nemzeti valutáit felváltják az eurós bankjegyek és pénzérmék. Ezután az adott nemzeti fizetőeszközökkel sem bel-, sem külföldön nem lehet semmilyen, nem készpénzes fizetési műveletet elvégezni. Egy elfogadás előtt álló törvénytervezet szerint a bankok a náluk vezetett betéteket és hiteleket automatikusan és díjmentesen euróra fogják átkonvertálni, míg a régi valuták beváltásáért jutalékot számítanak fel. A csere 2002 végéig tart, de a pénzintézeteknek még egy évig lehetőségük lesz felvásárolni a forgalomból kivont fizetőeszközöket.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet