BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb IMF-hitelrészt hívhat le Argentína

2001. május 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) újabb 1,2 milliárd dolláros hitel lehívását tette lehetővé Argentínának a még januárban jóváhagyott 13,4 milliárd dolláros keretből, amelyből Buenos Aires eddig 4,8 milliárdot vett fel. A hitel célja, hogy a latin-amerikai ország teljesíteni tudja adósságfizetési kötelezettségét - jelentette a Dow Jones. Argentína 128 milliárd dollár külső adósságot halmozott fel, és az ország vezetése a fizetésképtelenség elkerülésére nagyszabású adósságcserét határozott el.
Ennek keretében a rövid lejáratú adósságokat hosszabb futamidejűekre kívánják átváltani, így a fizetési kötelezettség 2005 utánra tolódik ki. Horst Köhler, az IMF vezérigazgatója úgy nyilatkozott: bízik benne, hogy Argentínának sikerül kikerülnie a jelenlegi súlyos pénzszűkéből, és 2005-ig egyensúlyba tudja hozni költségvetését - írta az MTI.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet