BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovéniában könnyítenék a portfólióbefektetéseket

2001. május 18. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovén jegybank azt tervezi, hogy júliustól eltörli a külföldi portfólióbefektetéseket érintő adót - közölte Mitja Gaspari, a ljubljanai jegybank kormányzóhelyettese, aki ezt azzal indokolta, hogy már nincs szükség az 1997-ben a nagymértékű tőkekiáramlás megakadályozása érdekében bevezetett rendelkezésre. Ennek értelmében a külföldi portfólióbefektetők jelenleg nem adhatnak el szlovén értékpapírt belföldieknek hat hónapig, hacsak nem fizetnek utánna negyedévente 0,2 százalékos adót - emlékeztet a Reuters.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet