A szlovén jegybank azt tervezi, hogy júliustól eltörli a külföldi portfólióbefektetéseket érintő adót - közölte Mitja Gaspari, a ljubljanai jegybank kormányzóhelyettese, aki ezt azzal indokolta, hogy már nincs szükség az 1997-ben a nagymértékű tőkekiáramlás megakadályozása érdekében bevezetett rendelkezésre. Ennek értelmében a külföldi portfólióbefektetők jelenleg nem adhatnak el szlovén értékpapírt belföldieknek hat hónapig, hacsak nem fizetnek utánna negyedévente 0,2 százalékos adót - emlékeztet a Reuters.
