Az Ericsson két hete jelentette be, hogy idei első negyedévi forgalma elmarad a várakozásoktól, s a társaság adózás előtti vesztesége 4-5 milliárd koronát (408-510 millió dollárt) tehet ki. A mobiltelefon-gyártók közül korábban a Motorola jelentett be karcsúsítást: a 140 ezer főt foglalkoztató amerikai cég összesen 16 ezer főt bocsát el.
