BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Létszámleépítés az Ericssonnál és a Nokiánál

A mobiltelefon-hálózatokhoz szükséges berendezések legjelentősebb gyártója, a svéd Ericsson AB 3 százalékos, azaz 3,3 ezer fős létszámleépítést jelentett be. Az elbocsátások a svédországi és a nagy-britanniai egységeket érintik, a szigetországban két üzemet zárnak be. A finn Nokia azt közölte, hogy 400 fővel csökkenti a hálózati üzletágában dolgozók számát.

2001. március 27. kedd, 14:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ericsson két hete jelentette be, hogy idei első negyedévi forgalma elmarad a várakozásoktól, s a társaság adózás előtti vesztesége 4-5 milliárd koronát (408-510 millió dollárt) tehet ki. A mobiltelefon-gyártók közül korábban a Motorola jelentett be karcsúsítást: a 140 ezer főt foglalkoztató amerikai cég összesen 16 ezer főt bocsát el.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet