BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Siemens továbbra is kétszámjegyű növekedést vár

A Siemens kitart korábbi prognózisa mellett, azaz a társaság 10 százalék feletti forgalomnövekedést, illetve még ennél is nagyobb nettóprofit-bővülést vár a szeptember 30-ával végződő üzleti évre - közölte a The Wall Street Journal online kiadása. A cég annak ellenére optimista, hogy a félvezető- és mobiltelefon-üzletág kilátásai rosszabbodnak.

2001. március 13. kedd, 15:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg a Siemens eredeti, decemberben közzétett prognózisa tartalmazta az Infineon chipgyártó eredményét és forgalmát, a mostani előrejelzésben már nem szerepel az elmúlt évben kiemelkedő nyereséget produkáló cég. A Siemens-papírok a bejelentés után esésbe kezdtek, ugyanis a piac a bejelentést profit warningként értelmezte. Elemzők szerint igazából az Infineont tekintve értékelhető rossz hírként a cég közleménye, ám ha folytatódik a chipgyártó konszolidációja, az meghiúsíthatja a Siemens várakozásait is.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet