BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyivel csökkenti termelését az OPEC?

Az már biztos, hogy az OPEC tagállamai csökkentik termelésüket, ám kérdéses, hogy mennyivel. A tagországok a március 16-i miniszteri tanácson döntenek az ügyben. Líbiai források szerint napi 1 millió hordós visszafogásra van szükség, míg az ománi olajminiszter úgy véli, hogy a nem OPEC-tagoknak nem kell csökkenteniük a kitermelést.

2001. március 12. hétfő, 14:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OPEC a döntés során két tényezőt vesz figyelembe: a növekvő iraki kitermelést és az OPEC tagállamok január 17-én megállapított kvótnál azóta is nagyobb termelését. Szakértők egy 0,5-1 millió hordós mérséklést valószínűsítenek, míg más OPEC-forrás szerint a csoport legkevesebb napi 800 ezer hordós termeléscsökkentést tart szükségesnek.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet