A vállalatot a gazdasági bizonytalanság, illetve az sújtja, hogy a nyugat-európai mobilszolgáltatók elhalasztják beruházásaikat. Az Ericsson bejelentése - az Alcatel profit warningja után - igencsak rosszkor jött a telekomrészvényeknek, hiszen az európai börzéken már eddig is esésében ezek jártak az élen. Az Ericsson-papírok a bejelentés nyomán eddig 14 százalékot zuhantak.
