Korábban az ügyfeleket toborzó mobilszolgáltatók átvállalták a fogyasztóktól a készülék árának nagy részét, s ezzel felpörgették a keresletet, ám a tőzsdei besszhullám hatására, illetve a harmadik generációs rendszerekhez kapcsolódó horribilis költségek miatt most takarékosságra kényszerülnek. Elemzők szerint jelenleg a legnagyobb problémát az iparág átláthatóságának hiánya okozza. Egyelőre kérdéses, hogy az amerikai gazdaság lassulása miképp hat Európára, de aggodalomra adnak okot a kontinens nagy telekomcégeinek adósságai is.
