Elemzők arra számítanak, hogy az Egyesült Államokban a múlt héten 360 ezerre esett vissza a munkanélküli ellátásért jelentkezők száma, az egy héttel korábbi 372 ezerről. A Bloomberg által megkérdezett szakértők úgy vélik, hogy az elbocsátások növekedése a következő hónapokban magasabb munkanélküliségi rátát eredményezhet, s mindez még a gazdaság második félévre várt magához térése előtt bekövetkezhet. Az USA munkaügyi minisztériuma közép-európai idő szerint délután fél háromkor közli a friss munkanélküliekre vonatkozó adatot.
2001. március 8. csütörtök, 13:10
