BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az amerikai termelékenység 17 éves csúcson volt tavaly

Az elmúlt év negyedik negyedében 2,2 százalékra lassult az Egyesült Államokban a termelékenység növekedése. A harmadik negyedévben 3 százalékos, az év egészében pedig 4,3 százalékos emelkedést regisztráltak, azaz a 2000. év 1983-as 4,5 százalék óta a legjobb volt.

2001. március 6. kedd, 15:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elemzők szerint a kedvező tavalyi adat azt mutatja, hogy a számítógépekben és menedzsment-rendszerekben testet öltő beruházások még a gazdaság lehűlése esetén is pozitívan hatnak a termelékenységre. Mint ismeretes, az amerikai gazdaság a negyedik negyedévben 5 és fél éve nem látott ütemben, mindössze 1,1 százalékkal bővült.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet