A GDP-bővülésnek némi támaszt ad az olajárak, illetve a devizaárfolyamok normalizálódása, s a növekedés irányába hat a több európai ország által elhatározott adócsökkentés is. A német jegybank elnöke úgy véli, hogy az USA gazdasága inkább normalizálódik, mintsem recesszióba süllyed, s a lassulás csak átmeneti lesz. Mindez csupán mérsékelten hat az eurózónára, hiszen a térség Egyesült Államokba irányuló kivitele a teljes külkereskedelmi forgalom mindössze 10 százalékát teszi ki.
