Az ez ellen való védekezés egyik legjobb módja a vállalat értékének növelése - vélekedett Andrzej Modrzejewski, a PKN elnöke. Elemzők szerint az olajtársaságok elvileg meglehetősen jól védettek az ellenséges felvásárlások ellen, ám a BorsodChem példája azt mutatja, hogy a törvények és a vállalati alapszabályok nem nyújtanak teljes védelmet. Várhatóan régió legnagyobb olajkonszernje, a PKN vezeti majd a konszolidációs folyamatot. Az ország üzemanyag-piacának 70 százalékát uraló lengyel cég legfontosabb célja a gdanski finomító megszerzése, de szövetségre akar lépni a Mollal is, s ahogy a cég elnöke fogalmazott: "Mi mindenkivel tárgyalunk". A Financial Times a Mol vezérigazgatóját, Mosonyi Györgyöt is idézte, aki szerint Slovnaft-ügylet csak az első lépés volt az olajszektor regionális konszolidációjában. Mosonyi úgy véli, hogy - mivel a keleti helyzet elég bizonytalan - elsőként az észak-déli tengely válallatai léphetnek szövetségre.
