A kormány ezen felül tervezi még az adórendszer és a cégbejegyzési procedúra egyszerűsítését, hiszen eddig csupán 4,5 milliárd dollárnyi külföldi tőke érkezett az országba, szemben például a magyarországi 20 milliárddal.
A román kormány a magánberuházások élénkítése révén akar új munkahelyeket teremteni, s ennek érdekében az újrabefektetett nyereségra kivetett adót 25-ről 5 százalékra akarja csökkenteni - közölte a román miniszterelnökre hivatkozva a Dow Jones.
2001. január 29. hétfő, 17:53

A kormány ezen felül tervezi még az adórendszer és a cégbejegyzési procedúra egyszerűsítését, hiszen eddig csupán 4,5 milliárd dollárnyi külföldi tőke érkezett az országba, szemben például a magyarországi 20 milliárddal.