A francia-olasz STMicroelectronics chipgyártó tavaly az 1999-es 62 centről 1,58 dollárra növelte részvényenkénti nyereségét, s különösen a negyedik negyedévi bevételnövekedés, illetve haszonkulcs volt kiemelkedő. Az 1,45 milliárd dolláros eredmény megfelel a várakozásoknak, ám a társaság az idén a forgalombővülés lassulását várja, az első negyedévi bevétel 2,19 milliárd dollárról 2 milliárdra eshet vissza.
2001. január 25. csütörtök, 15:45
