BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Cisco beszáll a Softbankba

Az USA-beli Cisco Systems 200 millió dollárt fektet be az internetes beruházásairól ismert, s így a Yahoo!-ban is jelentős részesedéssel rendelkező japán Softbankba. A Cisco új részvények vásárlása révén szerez 1,65 százalékos részesedést a Softbankban.

2001. január 25. csütörtök, 15:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán cég a friss forrást széles sávú és vezeték nélküli projektek finanszírozására, illetve cégfelvásárlásokra akarja költeni.
A Cisco ezen felül 275 millió dollárért megvásárolja a Softbank által a Cisco japán leányvállalatában birtokolt 12 százalékos részesedést is. Az amerikai társaság a következő években 1,05 milliárd dollárt fektet egy, a Softbank által működtetett vagyonalapba, mely a széles sávú, optikai, vezeték nélküli és internet-alapú technológiákban érdekelt ázsiai vállalatokat célozza majd meg.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet