Legfeljebb háromra csökkent a négy franciaországi UMTS-koncesszióra kiírt pályázat feltételezett résztvevőinek száma. A Suez Lyonnaise des Eaux SA média- és közüzemi csoport, valamint partnere a spanyol Telefónica SA távközlési vállalat nem indul a franciaországi harmadik generációs (UMTS) mobilhálózatok koncesszióira kiírt pályázaton, ugyanis a koncessziók ára nem felel meg a jelenlegi piaci helyzetnek. Egyes hírek szerint a francia Bouygues Telecom is kiszáll, ám az igazgatósági döntés csak január 30-án születik meg. Elemzők arra számítanak, hogy a francia kormány a pályázók megfogyatkozása nyomán mérsékli a fix koncessziós díjat. Részletek a holnapi NAPI Gazdaságban.
2001. január 24. szerda, 16:44
