BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Whirlpool nyeresége 40 százalékkal zuhant

A világ legnagyobb háztartásigép-gyártója, a Whirlpool a negyedik negyedében 67 millió dolláros, részvényenként 1 dolláros nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi 113 millió dollárral, illetve 1,51 dollárral. Az EPS még így is 1 centtel meghaladja az elemzők által prognosztizáltat – a várakozásokat a piac a cég decemberi profit warningja után csökkentette.

2001. január 24. szerda, 20:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Whirlpool bevételei a negyedik negyedévben 4 százalékkal 2,58 milliárd dollárra csökkentek, s az eredményre ráadásul a piaci túlkínálat miatti árverseny is negatívan hatott. A vállalat arra számít, hogy az első negyedévben is 1 dollár lesz az EPS, szemben az várakozások szerinti 1,02 dollárral, ám a második félévben már javulásra van kilátás.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet