BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezres létszámleépítés a Chryslernél

A Chrysler – egy hároméves program keretében – 20 ezer fő elbocsátására készül – közölte a The Wall Street Journal. A DaimlerChrysler szóvivője által meg nem erősített hírek szerint a társaság USA-beli részlegénél a 30 ezer fehérgalléros alkalmazottból hatezret, a 95 ezer gyári munkás közül 15 ezret tervez elbocsátani, illetve nyugdíjba küldeni. A tervek között szerepel még 6 gyár bezárása is.

2001. január 22. hétfő, 15:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A negyedévben egymilliárd dolláros veszteséget produkáló Chrysler élére nemrégiben kinevezett Dieter Zetsche a múlt hónapban 5 százalékos árcsökkentést kényszerített ki a beszállítóktól, s jelenleg is 1,5 ezer mérnök dolgozik azon, hogy további 10 százalékkal csökkentsék a cég évi 40 milliárd dollárra rúgó anyagköltségét. Zetsche a DaimlerChrysler amerikai teherautógyárában, a Freightlinernél már bizonyított: 25 százalékos létszámleépítést hajtott végre, de ismét nyereségessé tudta tenni az üzemet.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet