A jelek szerint a magyarok kedvét nem lehet elvenni a horvátországi építkezéstől és nyaralástól, Vir szigetén most is annyi magyar turista van, mint korábban. A lebontott ingatlanok tulajdonosai emellett ismét az építkezést fontolgatják, egy részük ismét telket keres, hogy immáron a szükséges engedélyek birtokában újra horvátországi apartmantulajdonos lehessen.
