BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első lépés: szigorítanak a lakáshiteleknél?

A lakástámogatásoknál várható az első nagyobb jelentőségű megszorítás.

2006. május 4. csütörtök, 08:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány eltörölné a lakáshitel-törlesztés után igénybe vehető szja-kedvezményt.

A kormány megszüntetné a forrásoldali jelzáloglevél kamattámogatását – értesült a Világgazdaság gazdasági minisztériumi forrásból.

A tervezett intézkedés a lap szerint túl van az ötlet szintjén: a törvényjavaslatot már megszövegezték, és ezzel debütálhatna a kormányfő által beharangozott és a parlament elé terjesztendő több mint egytucatnyi jogszabály-módosítás csomag.

Az eddig felvett hiteleket a szigorítás várhatóan nem érintené, hiszen annak alkotmányossági akadálya lehet. A büdzséből lakástámogatásra ilyen jogcímen kifizetett összeget idén a lap 150-180 milliárd forintra kalkulálja. Mivel az intézkedés az amúgy is teret vesztett forintalapú lakáshitelek vonzerejét gyakorlatilag nullára redukálná, nem lenne új belépő a rendszerbe, az eddig felvett kölcsönök utáni támogatás pedig idővel „kifutna”. Így a szigorítás tízmilliárdos nagyságrendű megtakarítással járhat az államkasszának.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet