BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a lakásépítési kedv

Idén az első félévben 15 ezer felépített lakás kapott használatbavételi engedélyt, és közel 25 ezer új lakásra adtak ki építési engedélyt - derül ki a KSH adataiból.

2005. augusztus 2. kedd, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg a használatba vett lakások száma 11 százalékkal növekedett, az új lakásépítési engedélyeké 10 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A lakásépítés területi szerkezete egyre inkább a főváros felé tolódik el: mind a használatba vett lakások, mind az új lakásépítési engedélyek 31 százaléka Budapesthez kötődött. Egy évvel ezelőtt még 19 és 24 százalékos volt a két részarány.

Országos átlagban a használatba vett lakások számának növekedése a vállalkozói, eladásra szánt lakásoknál jelentkezik, ebben a kategóriában egyharmaddal több épült, mint egy évvel korábban. A családi házas építkezések túlsúlya megszűnt, az új többszintes, többlakásos és a lakóparki épületekben együttesen annyi lakás épült, mint az új családi házakban.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet