BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erre nem gondoltunk volna: a Z generáció szerint menő dolog a tőzsde

A legtöbb fiatal már foglalkozik befektetéssel, de az elemzők szerint ez nem biztos, hogy jó ötlet.

2023. augusztus 24. csütörtök, 20:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magas inflációval és kamatlábakkal jellemezhető évben a Z generáció igencsak aktív csoportként jelent meg a tőzsdén. Egy elemző szerint azonban ez nem a legjobb játék.

„Újra és újra bebizonyosodik, hogy a passzív befektetők legyőzik a túlnyomó többséget, beleértve a profikat is” – írta James Royal, a Bankrate elemzője. "Bár számos okból, például a piaci volatilitás miatt kísértést érezhetsz az eladásra, passzív befektetőnek kell maradnod, ha hosszú távon meg akarod keresni a hozamot” – idézi a Business Insider.

A Bankrate májusban közzétett felmérése szerint

a megkérdezett tíz Z generációs befektetőből 9 mondta, hogy 2023-ban aktívan kereskedik részvényekkel a magas infláció és kamatok miatt.

Ez a kereskedési aktivitás minden más csoportnál magasabb volt. Ehhez képest a baby boomer befektetőknek csak 35 százaléka mondta, hogy aktívan kereskedett ugyanebben az időszakban, míg az ezredfordulós befektetők közül csak minden harmadik nyilatkozott így.

A Z generációs befektetők több mint fele, azaz 53 százaléka mondta, hogy 2023-ban tőzsdei befektetésekre készül, míg az X generációs befektetőknek csak 19 százaléka, a baby boomer befektetőknek pedig 9 százaléka.

Egy korábbi felmérés szerint

a „tőzsdemániában” a kimaradástól való félelem (FOMO) is szerepet játszhat.

A CFA Institute májusban közzétett felmérése szerint ugyanis a Z generációs befektetők több mint 40 százaléka – legalábbis az Egyesült Államokban, Kanadában és az Egyesült Királyságban –  a FOMO-t nevezte meg a befektetéseivel kapcsolatos fő tényezőként.

Meddig tart még? 14 éve nem látott emelkedésben a tőzsdék
A részvénypiacok az év első hét hónapjában 2009 óta nem látott teljesítményt nyújtottak. A piacok szerint vége a három éve, a járvánnyal indult válságsorozatnak. Bővebben --->
Kreivich Orsolya
Kreivich Orsolya
Újságíró
Pályafutását sportújságíróként kezdte a Nemzeti Sportnál 1999-ben, majd érdeklődése fokozatosan a gazdasági témák felé fordult. A Világgazdaságnál és a Manager Magazin üzleti havilapnál újságíróként dolgozott, később pedig a Money.hu tartalmi csapatát erősítette content specialistként. Az Economx szerzőjeként elsősorban a kiskereskedelem és az élelmiszeripar folyamataival foglalkozik, rendszeresen elemzi a szektort érintő legfontosabb trendeket és változásokat. A sporttól ugyanakkor nem szakadt el teljesen: a Moneyball rovatban a sportgazdaság összefüggéseit, üzleti hátterét és kevésbé ismert aspektusait mutatja be. Emellett a Business Portrait című sorozatban ismert emberek üzleti tevékenységét és gazdasági jelentőségét dolgozza fel. Érdeklődési körébe tartozik továbbá a szórakoztatóipar és az amerikai popkultúra is.

Ez is érdekelhet