A kutatás eredményei alapján az érintettek kétharmada 4-10 százalékos, 21 százalékuk pedig ennél is nagyobb növekedést vár. A tavaly október és december között zajlott felmérésben közel 400, különböző iparágakban működő hazai vállalat felsővezetőit kérdeztek meg, 67 százalékuk nemzetközi, 14 százaléka országos méretű, 18 százalékuk pedig helyi cég.

Az ágazatokat tekintve a HORECA szektor a legbizakodóbb, ugyanakkor a kiskereskedelemben és a logisztikában tevékenykedő cégek is többnyire árbevétel-növekedéssel számolnak, mivel az alapvető fogyasztási cikkek folyamatos áremelkedése bővülésre ad okot az élelmiszeriparban, melyet a kereskedelem és az áruk szállítmányozása is követ. Utóbbinál ugyanakkor jócskán beleharap a profitba a benzinárak emelkedése.

A Randstad azt is közölte, bizakodása adhat okot a cégek számára, hogy az alacsonyabb infláció miatt csökken a bérnyomás: a tavalyi felméréshez képest 8 százalékkal kevesebben jelölték meg kihívásként a megnövekedett bérköltségeket. Ugyanakkor a válaszadók 70 százaléka szerint továbbra is nagy jelentőséggel bír.

Jobban keresnek a fizikai munkások, itt fizetnek a legtöbbet

Tavalyhoz képest mintegy 9 százalékkal emelkedett a fizikai munkát végzők átlagos bruttó órabére, a reálbérek 10 százalék körüli mértékben nőttek. Vannak az országban olyan területek, ahol az átlagnál látványosan magasabb az órabér.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.