BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trump többször feltette a kérdést Orbánnak: „Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?”

A miniszterelnök erről egy pilisvörösvári fórumon beszélt Szijjártó Péter és Menczer Tamás társaságában.

2025. április 23. szerda, 20:25

Fotó: Getty Images / Mark Wilson
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktor miniszterelnök Szijjártó Péter külügyminiszter és Menczer Tamás, a kormánypártok kommunikációs igazgatója társaságában tűnt fel egy pilisvörösvári fórumon.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy Magyarország jövője 15-20 éves távlatban is eldőlhet Ukrajna európai uniós tagságának kérdésében.

Arról is beszélt, hogy parancs van Brüsszelben arról, hogy 2030-ig meg kell történnie Ukrajna uniós csatlakozásának.

„Ha valaki meg azt állítja, hogy ő majd hazahozza az uniós pénzeket, meg Ukrajnát is támogatja az európai uniós tagságban, az nyilvánvalóan hazudik” – jelentette ki a kormányfő.

A beszélgetésben többek között szóba került hazánk uniós tagsága is, aminek kapcsán a miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy „ha az Unió olyan lett volna 2004-ben, mint most, az se biztos, hogy jelentkeztünk volna”.

Elmondása szerint Donald Trump rendszeresen felteszi neki a kérdést, hogy

Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?

Ez azonban még nem aktuális, mert csak akkor kell kilépni, ha kint lenni előnyösebb, mint bent.

A termékeink 85 százalékát az unión belül értékesítjük, ezért akkor érné meg a kilépés, ha lenne valamilyen ellenajánlat az Egyesült Államok részéről.

Mivel jelenleg Magyarország nem tud kiválni az EU-ból, ezért inkább megpróbálja megjavítani azt, ami sikerülhet is hosszabb távon.

Donald Trump fia Budapestre érkezik, a 4iG-hez vezet az első útja
Donald Trump legidősebb fiának budapesti látogatása új szintre emelheti a magyar–amerikai gazdasági kapcsolatokat. A Trump-birodalom Kelet-Európába tart – és úgy tűnik, Magyarország lehet az első megálló.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet