BUX 139341.14 0,03 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos kártérítést kell fizetnie a szélhámos tőzsdecápának

A bíróság öt hónappal azután döntött így, hogy Sam Bankman-Fried-et, az FTX alapítóját börtönbüntetésre ítélték.

2024. augusztus 9. péntek, 20:47

Fotó: Getty Images North America / Getty Images / AFP / Michael M. Santiago
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy amerikai bíróság arra kötelezte a csődbe ment FTX kriptopénz tőzsde alapítóját, hogy fizessen 12,7 milliárd dollárnyi kártérítést a csalás áldozatainak, valamint az ügyfeleknek. Az alapító Sam Bankman-Fried-et öt hónapja zárták rácsok mögé a cég összeomlásában játszott szerepe miatt.

Az árutőzsdei határidős ügyletekkel foglalkozó bizottság (CFTC) szerint ez a szabályozó hatóság történetében a valaha volt eddigi legnagyobb kártérítés, amit kiszabtakírja a The Guardian.

Az FTX nevű kriptoalapú tőzsde 2022 végén omlott össze a kriptoárfolyamok bedőlése után. Alapítóját, Sam Bankman-Friedet márciusban 25 évre börtönre ítélték, miután tavaly év végén csalás és pénzmosás bűntette miatt elítélték. Ezen felül a hatóságok 11 milliárd dollár vagyoni értékben foglaltak le tárgyakat. 

Az ügyészek szerint Sam Bankman-Fried régimódi stílusú sikkasztást követett el, amelyet az új,  kriptodeviza adta technológia álcája mögé rejtett. Az elítélt brókert az ügyfelei mintegy 8 milliárd dollár ellopásával vádolják.

A bíró a végzésen túl az FTX-nek véglegesen megtiltotta, hogy digitális eszközök vásárlása vagy eladása céljából kereskedjen, pénzeszközöket tartson vagy fogadjon el.

Milliárdos „kriptoherceg” volt: most 25 év börtönt kapott
Az Egyesült Államokban 25 év börtönbüntetést kapott csütörtökön Sam Bankman-Fried, az FTX kriptovaluta-vállalkozás alapítója.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet